جلسه چهاردهم

خواندن اعداد و روش گفتن ساعت

عرض سلام و ادب خدمت شما، در جلسه سیزدهم در مورد صفات مالکی صحبت کردیم. در این درس قصد داریم در مورد ساعت و اعداد در انگلیسی توضیحاتی رو خدمت شما عزیزان عرض کنیم. خواندن اعداد در انگلیسی تا عدد ۱۰۰ بسیار ساده است. از عدد ۱ تا ۱۰ رو که همه بلدیم اما نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که ممکن است هنگام نوشتن بعضی اعداد در نوشتن دچار مشکل شویم. برای چنین مواقعی دو نشانه رو مد نظر قرار بدید از عدد ۱۱ تا عدد ۱۹ به استثناء عدد ۱۲ در انتهای آنها en می آید مثل Thirteen به معنی سیزده و در انتهای اعداد ۲۰ تا ۹۰ از ty استفاده می شود. مثل Fifty  به معنی ۵۰ برای یادگیری کامل تر اعداد به ویدیو این جلسه مراجعه کنید.

برای گفتن ساعت در زبان انگلیسی از اصطلاح  ?what time is it  به معنی ساعت چند است ؟ استفاده میکنیم. چنانچه بخواهیم ساعت را به صورت دقیق بگوییم، کافیست که در ابتدا جای ضمیر و فعل جمله سوالی را جابه جا و در ابتدای جمله بنویسم سپس ساعت مورد نظر و در نهایت از اصلاح o’clock در پایان جمله استفاده خواهیم کرد. مثال:

ساعت دو است  It is two o’clock

اگر بخواهیم ساعت و دقیقه را باهم بگوییم. مثلا ۳:۵۰ باید it is را در ابتدا سپس مقدار دقیقه و استفاده از to یعنی مانده به و در نهایت ساعت را می نویسیم که به این صورت نوشته شود. مثال:

ده دقیقه مانده به چهار   It is ten minutes to four

برای نوشتن رب ساعت در ابتدا it is سپس a quarter به معنی رب ساعت و بعد از past یعنی گذشته از، و در انتها ساعت استفاده می کنیم.

به مثال زیر دقت کنید. سوال پرسیده می شود ساعت چند است؟ مثلا میخواهیم بگوییم ۰۸:۱۵ به شکل زیر نوشته خواهد شد.

It is a quarter past eight

دقت داشته باشید که در زمان های واقعی و گفتن ساعت نیاز نیست حتما از it is استفاده کنیم در پاسخ و نکته قابل توجه اینکه هر زمان خواستیم رب ساعت بنوییم قبل از quarter از a استفاده شود.

هیچ نظری وجود ندارد